Fenomen Golfa

Marka Volkswagen to producent, który ma na swoim koncie wiele udanych modeli samochodów, zawsze sprzedają się one doskonale i są odbierane bardzo pozytywnie przez klientów. Firma swój początek miała jeszcze przed II Wojną Światową, ale swój prawdziwy rozwój miała jednak dopiero po zakończeniu wojny, gdy firma rozwinęła się doskonale i produkowała miliony swojego kultowego Garbusa. Kolejne lata to oczywiście sprawny rozwój firmy na rynku i wprowadzenie modelu samochodu VW Golf, który to jest wyjątkowym pojazdem określonym w naszym kraju jaki kultowy. Rzeczywiście, jeśli spojrzeć na nasze drogi znajdziemy tutaj wiele Golfów, które rzeczywiście pojawiają się we wszystkich możliwych wersjach. Jednak zacznijmy od początku i postarajmy się powiedzieć na temat Golfa jak najwięcej, by rzeczywiście wiedzieć dlaczego ten właśnie model stał się tak wielkim hitem sprzedażowym na całym świecie również w Polsce.

 Pojawienie się Golfa

1x

Pojawienie się Golfa na rynku to rok 1974, gdy marka VW chciała wprowadzać do sprzedaży pojazd, który miał być pewną formą następcy dla Garbusa. I rzeczywiście okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Mimo tego, że Garbus dalej był produkowany jeszcze blisko 30 lat, ale jednak okazało się że nie miał już takiego powodzenia gdy pojawił się Golf. W tym momencie marka VW Golf to propozycja, która na całym świecie sprzedaje się od lat. Pierwsza generacja Golfa produkowana była w latach 1974 – 1983 i był to samochód, który zrewolucjonizował praktycznie rynek samochodów osobowych o kompaktowym charakterze. Obecnie tak naprawdę trudno w ogóle wyobrazić sobie samochody osobowe bez kultowego modelu od producenta z Niemiec. Jest to rzeczywiście taka firma, która była w stanie poradzić sobie sprawnie na tym rynku właśnie poprzez swój pomysł na przygotowanie samochodu kompaktowego dla rodzin.

Zmiana na rynku samochodów po pojawieniu się Golfa

Jeśli chodzi o markę VW jej nowy samochód powstał w odpowiedzi na potrzeby rodzin, które oczekiwały dla siebie samochodu kompaktowego. Samochód

836607801_12_1080x720_czarna-perla-w-limuzynie-z-malutkim-przebiegiem-tylko-130tyskm-_rev001

produkowany jest już nieustannie od 43 lat i jest to samochód, który do tej pory sprzedał się w blisko 30 mln egzemplarzy. Mimo upływy lat i pojawienia się tego modelu to rzeczywiście wielka zmiana na rynku motoryzacyjnym, ponieważ to pierwszy taki samochód, który mimo tylu lat od początku produkcji nadal jest modelem bestsellerowym.
Kolejne generacje Golfa były produkowane w następujących latach:
Volkswagen Golf I – 1974 – 1983
Volkswagen Golf II – 1983 – 1992
Volkswagen Golf III – 1992 – 1999
Volkswagen Golf IV – 1997 – 2003
Volkswagen Golf V – 2003 – 2008
Volkswagen Golf VI – 2008 – 2013
Volkswagen Golf VII – od 2012
Volkswagen Golf Sportsvan – od 2014.
Już ilość generacji tego modelu wyraźnie pokazuje, że te samochody są po prostu kultowymi i trudno sobie wyobrazić rynek bez tego modelu. Sukces tkwi prawdopodobnie w tym jak te pojazdy są dopracowane. Każdy kolejny model Golfa to auto, które łączy w sobie wyjątkową estetykę i jednocześnie jest przygotowywane jako propozycja, która ma wiele innowacyjnych elementów, rozwiązań technicznych, które świetnie się sprawdzą. To właśnie dzięki temu marka jest w stanie zaoferować nam pojazd, który budzi zadowolenie kierowców.

Fenomen Golfa w Polsce

836607801_9_1080x720_czarna-perla-w-limuzynie-z-malutkim-przebiegiem-tylko-130tyskm-_rev001

Jeśli chodzi o VW Golf w Polsce to model będzie pokreślony wiele razy jako kultowy przede wszystkim ze względu na wyjątkową specyfikę polskiego rynku samochodów, gdzie jednak mało osób decyduje się na kupowanie samochodów nowych i zdecydowanie częściej są one sprowadzane przede wszystkim z Niemiec. A tam właśnie Golf zawsze jest hitem sprzedażowym. Dla Niemców nie jest problemem kupienie samochodu VW prosto z salonu i po kilku latach te pojazdy wymieniają a te Golfy już po kilku latach jazdy trafiają na wtórny rynek w Polsce i tutaj są już zajeżdżane do granic wytrzymałości, szczególnie gdy chodzi o te modele, które wyposażone są w silnik Diesla. To wszystko sprawia, że tym samym samochody Golf są po prostu wielkim hitem naszego rynku już od lat i sytuacja tutaj praktycznie się nie zmienia. To fenomen, o którym można bardzo wiele powiedzieć. Modele są również w stosunkowo dobrej cenie jak na nasz rynek i to pewnie także sprawia, że to hit sprzedażowy wśród naszych krajowych klientów.

Dlaczego Golf?

Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie dlaczego warto się zdecydować na Golfa to trudno tutaj będzie mówić o jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno jest również bardzo ważne to, że Golf to pojazd, który po prostu samą nazwą przyciąga wielu kierowców, szczególnie tych, którzy szukają dla siebie swojego pierwszego samochodu. Dodatkowo to samochód, który świetnie się sprawdzi w mieście z tego względu, że nie ma zbyt dużych gabarytów. Oprócz tego mamy linię estetyczną, która zawsze jest w zgodzie z tym co modne i sprzedaje się rzeczywiście najlepsze.